wbijam.pl Wsparcie Kontakt

Wiadomości dotyczące anime i light novel Tate no Yuusha no Nariagari

[anime] Tate no Yuusha II 10: „Bohater Katany”.

Już w najbliższą środę, 8 czerwca o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 10. odcinek drugiej serii Tate no Yuusha zatytułowany „Bohater Katany”. „Choć Raphtalia, którą wróg więzi w kraju Raybul, jest nieufna wobec L'Arca i pozostałych przetrzymywanych w tym samym więzieniu, prosi ich o pomoc w ucieczce. Jednak Glass utraciła swoją witalność. Czy charakterny półczłowiek zdoła wprowadzić w życie swój plan ucieczki?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 01.06.2022

[anime] Tate no Yuusha II 09: „Humming Fairy, nucąca wróżka”.

Już w najbliższą środę, 1 czerwca o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 09. odcinek drugiej serii Tate no Yuusha zatytułowany „Humming Fairy, nucąca wróżka”. „Po przeniesieniu do Królestwa Shikuru, Kizuna przedstawia grupę Naofumiego Bohaterowi Statku Wasalnego, Ethnobaltowi. Mężczyzna zdradza drużynie Bohatera Tarczy, że shikigami stworzony przy pomocy katalizatorów, włosów Raphtalii oraz krwi jej pana, będzie w stanie odnaleźć uszatego zwierzoludzia. Jaki chowaniec pojawi się po odprawieniu rytuału?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 25.05.2022

[anime] Tate no Yuusha II 08: „Pożegnanie w śniegu”.

Już w najbliższą środę, 25 maja o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 08. odcinek drugiej serii Tate no Yuusha zatytułowany „Pożegnanie w śniegu”. „Aby udać się do Królestwa Shikuru, które przyzwało Kizunę, Naofumi i spółka handlują, by dostać się do smoczej klepsydry z Kraju Mikakage. Chłopak sprzedaje rzadkie przedmioty leczące i zwiększa zyski. Nie daje mu jednak spokoju istnienie pewnego genialnego maga, którego przypadkiem spotkał...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 18.05.2022

[anime] Ilustracja przewodnia oraz seiyuu nowej postaci.

Pojawił się nowy plakat promujący drugą serię, zamieszczam go poniżej. Ponadto podano seiyuu nowej postaci (sprawdź) - głosu Kizunie Kazayamie użyczy Miyu Tomita. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 16.05.2022

[anime] Tate no Yuusha II 07: „Nieskończony Labirynt”.

Już w najbliższą środę, 18 maja o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 07. odcinek drugiej serii Tate no Yuusha zatytułowany „Nieskończony Labirynt”. „Naofumi budzi się w dziwnym więzieniu i odkrywa, że wszyscy wrócili do poziomu pierwszego, a on sam stracił kontakt z Filo. Chłopak stara się podnieść swój level, jednocześnie szukając sposobu na ucieczkę. Jednak nagle pojawiają się potwory, którym musi stawić czoła...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 11.05.2022

[anime] Tate no Yuusha II 06: „Pościg”.

Już w najbliższą środę, 11 maja o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 06. odcinek drugiej serii Tate no Yuusha zatytułowany „Pościg”. „W chwili, w której do życia wraca Duchowy Żółw, pojawia się Fitoria, a Naofumi próbuje na czas zniszczyć serce bestii, by królowa filoliali mogła urwać bestii głowę. Do drużyny Tarczownika dołączają L'Arc i pozostali, jednak Kyou, wykorzystując swoją ogromną moc, osacza Filo, Raphtalię i pozostałych...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 04.05.2022

[anime] Tate no Yuusha II 05: „Ost Hourai”.

Już w najbliższą środę, 4 maja o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 05. odcinek drugiej serii Tate no Yuusha zatytułowany „Ost Hourai”. „Naofumi i jego świta docierają na grzbiet Duchowego Żółwia, gdzie chowaniec tej legendarnej bestii, Ost Hourai, przypomina sobie, jak pokonać swojego pana. Grupa będzie musiała wejść do środka potwora i zniszczyć jego serce. Jednak ku ich zdziwieniu na ich drodze stają L'Arc, Therese oraz Glass. Ich celem okazuje się być osoba, która nielegalnie uwolniła i manipuluje pieczęcią Duchowego Żółwia, którą ściga również Bohater Tarczy. Tak oto L'Arc proponuje, by ponownie połączyli siły...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 27.04.2022

[anime] Tate no Yuusha II 04: „Spowite mgłą ruiny”.

Już w najbliższą środę, 27 kwietnia o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 04. odcinek drugiej serii Tate no Yuusha zatytułowany „Spowite mgłą ruiny”. „Choć głowa Duchowego Żółwia spadła na ziemię, chowaniec Ost wciąż żyła i miała się dobrze, więc bestia w każdej chwili mogła powrócić do życia. Siły sojusznicze natychmiast musiały się przegrupować. Gotowy podjąć ryzyko Naofumi wraz z przyjaciółmi wspina się na grzbiet legendarnego stworzenia, by spróbować znaleźć jego prawdziwy słaby punkt...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 20.04.2022

[anime] Tate no Yuusha II 03: „Drżąca ziemia”.

Już w najbliższą środę, 20 kwietnia o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 03. odcinek drugiej serii Tate no Yuusha zatytułowany „Drżąca ziemia”. „Ogromne monstrum wybudza się ze stanu uśpionego i w końcu pojawia się na granicy Kraju Duchowego Żółwia. Naofumi zostaje wabikiem i ściąga na siebie chowańce, podczas gdy drużyna Eclair próbuje pokierować Duchowego Żółwia w góry. Ze zjednoczonymi siłami współpracuje również i toczy dzielne boje chowaniec bestii, Ost...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 13.04.2022

[anime] Tate no Yuusha II 02: „Śladami Duchowego Żółwia”.

Już w najbliższą środę, 13 kwietnia o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 02. odcinek drugiej serii Tate no Yuusha zatytułowany „Śladami Duchowego Żółwia”. „W Królestwie Duchowego Żółwia gromadzą się przedstawiciele różnych państw. Na spotkanie przybywa również Naofumi, który obiecuje, że jako jeden z bohaterów udzieli swojej pomocy. I gdy ma się już rozpocząć kampania sprzymierzonych sił przeciwko gigantycznemu potworowi, na zebraniu nagle pojawia się tajemnicza kobieta. Jaka jest jej prawdziwa tożsamość?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 06.04.2022

[anime] Tate no Yuusha II 01: „Nowy ryk”.

Już w środę, 6 kwietnia o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 01. odcinek drugiej serii Tate no Yuusha zatytułowany „Nowy ryk”. „Gdy Naofumi przygotowuje się do kolejnej Fali, pojawiają się tajemnicze potwory i w tej samej chwili zatrzymuje się odliczanie. Czterech Świętych Bohaterów zostaje pilnie wezwanych przez Mirellię, która zawiadamia ich, iż legendarny potwór, Duchowy Żółw, powrócił...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 01.04.2022

[anime] Ilustracja przewodnia oraz zwiastun.

Pojawiła się nowa ilustracja promująca drugą serię anime Tate no Yuusha no Nariagari, którą zamieszczam poniżej. Ponadto opublikowano kolejny, trzeci już zwiastun serii, można go obejrzeć tutaj. Premiera anime w środę 6 kwietnia, serię przewidziano na 13 odcinków. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 26.03.2022

[anime] Znana dokładna data premiery.

Dowiedzieliśmy się, kiedy zadebiutuje druga seria Bohatera Tarczy. Pierwszy odcinek zostanie nadany w japońskiej telewizji w środę 6 kwietnia o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego). Zapraszam do komentowania.

Dodano: 10.03.2022

[anime] Plakat oraz zwiastun drugiej serii.

Pojawiła się ilustracja przewodnia promująca drugą serię (poniżej), a także trailer, który jest dostępny pod pierwszym odcinkiem (przejdź). Zapraszam do komentowania.

Dodano: 10.02.2022

[anime] Wykonawcy utworów przewodnich.

Poznaliśmy artystów, którzy przygotują piosenkę otwierającą oraz zamykającą odcinki pierwszej części drugiej serii. Opening po raz kolejny wykona kapela MADKID, natomiast ending, podobnie jak w pierwszej serii, zaśpiewa wokalistka Chiai Fujikawa. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 09.02.2022

[anime] Druga seria przełożona...

Wczoraj niespodziewanie ogłoszono, że druga seria zostanie wydana dopiero w kwietniu 2022 roku. Do przesunięcia doszło najprawdopodobniej w związku z ogłoszonym w Tokio stanem wyjątkowym przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi, który będzie obowiązywać aż do 22 sierpnia, a główne studio animujące TnY, Kinema Citrus, zlokalizowane jest właśnie w tym mieście. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 08.07.2021

[anime] Premiera drugiej serii w październiku!

Dzisiaj, podczas Kadokawa Light Novel Expo 2020 podano informację, iż druga seria Tate no Yuusha no Nariagari zadebiutuje w październiku 2021 roku. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 06.03.2021

[anime] Znany rok premiery drugiej serii!

Opublikowano oficjalny rok premiery kolejnej serii anime Tate no Yuusha no Nariagari, drugi sezon przygód popularnego Bohatera Tarczy zadebiutuje już w 2021 roku! Poniżej również ilustracja promująca, a na podstronie pierwszego odcinka zwiastun (przejdź). Zapraszam do komentowania.

Dodano: 05.09.2020

[anime] Potwierdzono produkcję dwóch kolejnych serii!

I stało się - nie musieliśmy długo czekać, bo niecałe trzy miesiące po zakończeniu pierwszej serii anime Tate no Yuusha no Nariagari zapowiedziano produkcję dwóch następnych! Na tę chwilę brak dalszych szczegółów, jednakże premiery kontynuacji można się spodziewać już w przyszłym roku! Gdy tylko będzie wiadomo coś więcej, poinformuję Was o tym w newsach. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 01.09.2019

[anime] Zakończenie pierwszej serii i przyszłość.

To już koniec tej długiej, półrocznej przygody - dzisiaj, wraz z odcinkiem 25., zakończona została pierwsza seria przygód Naofumiego oraz jego drużyny. Jednak bez obaw, szanse na powstanie kolejnych serii są spore, co potwierdził osobiście producent anime, Junichiro Tamura. Na tę chwilę wydane zostały 22. tomy powieści light novel, przy czym pierwsza seria zekranizowała dopiero pięć. Gdy tylko będą znane jakieś konkrety odnośnie kontynuacji, natychmiast Was o tym poinformuję, więc zachęcam do częstych odwiedzin. By umilić Wam oczekiwanie, w nadchodzącym sezonie będę dla Was wydawał kolejne serie, między innymi Arifuretę (isekai), Danmachi (fantasy), czy też Doktora Stone'a (wszystkie tytuły znajdziecie na dole menu po prawej).

Dodano: 26.06.2019

[anime] Tate no Yuusha 25: „Wspinaczka na szczyt bohatera tarczy”.

Już w najbliższą środę, 26 czerwca o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 25. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „Wspinaczka na szczyt bohatera tarczy”. „Naofumi po raz kolejny zostaje zdradzony! Podczas ataku Fali Apokalipsy na Wyspy Cal Mira poszukiwacze przygód, z którymi wspólnie levelował, L'Arc oraz Therese, okazują się być bohaterami z innego świata. Co gorsza, ich towarzyszką i sojuszniczką jest nie kto inny, jak tajemnicza kobieta z poprzedniego kataklizmu, Glass! Czy czwórka bohaterów stanie razem do walki i zdoła odeprzeć niebezpieczeństwo?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 19.06.2019

[anime] Tate no Yuusha 24: „Strażnicy innego świata”.

Już w najbliższą środę, 19 czerwca o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 24. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „Strażnicy innego świata”. „Wzmocniona o kolejne levele drużyna Naofumiego udaje się do znalezionej przez Filo podwodnej świątyni. Gdy odnajduje w niej Smoczą Klepsydrę, okazuje się, że za dwa dni uderzy kolejna Fala Apokalipsy! Czy bohaterom uda się ją odeprzeć? I kim są tajemniczy poszukiwacz przygód z kosą oraz jego towarzyszka?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 12.06.2019

[anime] Nowa ilustracja przewodnia.

Pojawił się plakat zwiastujący nadchodzącą sagę zatytułowaną „Wyspy Cal Mira”, która wystartuje w 23 odcinku, można go zobaczyć poniżej. Zapraszam do komentowania. Proszę powstrzymać się od spekulacji na podstawie rysunku, by przypadkowo nie zaspoilerować dalszej fabuły.

Dodano: 12.06.2019

[anime] Tate no Yuusha 23: „Wyspy Cal Mira”.

Już w najbliższą środę, 12 czerwca o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 23. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „Wyspy Cal Mira”. „Naofumi wraz ze swoją drużyną płynie na wyspy Cal Mira - archipelag, gdzie co dziesięć lat dochodzi do tajemniczego zjawiska - uwalniane są potężne demony. Czy bohaterowi tarczy uda się wykorzystać tę okazję, by wyexpić siebie oraz swoje partnerki na nowe poziomy i lepiej przygotować się na nadchodzące Fale Apokalipsy?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 05.06.2019

[anime] Tate no Yuusha 22: „Konferencja bohaterów”.

Już w najbliższą środę, 5 czerwca o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 22. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „Konferencja bohaterów”. „Po ukaraniu Śmiecia oraz Zdziry, a także oczyszczeniu swojego imienia, bohater tarczy razem z zapatrzonymi w niego kompankami wyrusza w dalszą podróż, by chronić świat przed kolejnymi Falami i zyskiwać coraz większe wpływy. Jak potoczą się dalsze losy grupy Naofumiego i czy ten tajemniczy świat, do którego trafił, będzie teraz dla niego mniej surowy?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 29.05.2019

[anime] Tate no Yuusha 21: „Tryumfalny powrót Naofumiego”.

Już w najbliższą środę, 29 maja o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 21. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „Tryumfalny powrót Naofumiego”. „Choć królowa Melromarc, Mirelia, w ostatniej chwili przybywa z odsieczą i pomaga pokonać najwyższego kapłana, w wyniku użycia potężnej techniki Tarczy Gniewu Naofumi zostaje śmiertelnie ranny. Czy bohater tarczy zdoła dojść do siebie i pociągnąć winnych do odpowiedzialności? Jak potoczą się dalsze losy czterech legendarnych bohaterów w tajemniczym świecie?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 22.05.2019

[anime] Tate no Yuusha 20: „Święta walka dobra ze złem”.

Już w najbliższą środę, 22 maja o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 20. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „Święta walka dobra ze złem”. „By stawić opór ogromnej mocy Najwyższego Kapłana, Naofumi postanawia dołączyć do pozostałej trójki bohaterów i tymczasowo stanąć u ich boku do walki. Jednakże czy połączone siły Czterech Legendarnych Bohaterów zdołają odeprzeć ataki ostatecznej broni do czasu przybycia królowej i dowodzonych przez nią sił specjalnych?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 15.05.2019

[anime] Tate no Yuusha 19: „Czterech Legendarnych Bohaterów”.

Już w najbliższą środę, 15 maja o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 19. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „Czterech Legendarnych Bohaterów”. „Mimo że po namowach królowej filoliali Naofumi przełamał niechęć i wyciągnął rękę do Motoyasu, na przeszkodzie do pojednania stanął im spisek Kościoła Trzech Bohaterów! Czy połączone drużyny bohaterów tarczy i włóczni zdołają odeprzeć potężne siły dowodzone przez Najwyższego Kapłana?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 08.05.2019

[anime] Tate no Yuusha 18: „Łańcuchy spisku”.

Już w najbliższą środę, 8 maja o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 18. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „Łańcuchy spisku”. „Po tym, jak Filo pokonuje Fitorię i zostaje następczynią tronu filoliali, Naofumi oraz jego drużyna mają udać się do pozostałych bohaterów, by przekonać ich do współpracy. Jednakże potężne łańcuchy konspiracji coraz bardziej zaciskają się na szyjach tych, którzy najmniej mogliby się tego spodziewać. Czy bohaterowi tarczy uda się po raz kolejny wyjść cało z opresji i uwolnić świat od nadchodzącej katastrofy?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 01.05.2019

[anime] Tate no Yuusha 17: „Złożona obietnica”.

Już w najbliższą środę, 1 maja o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 17. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „Złożona obietnica”. „Po tym, jak Fitoria, królowa filoliali, ratuje drużynę Naofumiego przed uwolnionym przez okrutnego pana ziemskiego potworem, cała grupa przenosi się do pradawnych ruin, domu legendarnego chowańca. Tam jej wysokość wyraża swoje niezadowolenie z dotychczasowej postawy nowo przyzwanych bohaterów. Jednak co jest jej prawdziwym celem i jakie ma plany odnośnie przybranej córki bohatera tarczy, Filo?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 24.04.2019

[anime] Wielka popularność Tate w Japonii!

Wspaniały sukces anime, mangi i light novel Tate no Yuusha - od stycznia liczba kopii papierowego wydania przygód popularnego bohatera tarczy zwiększyła się z 4 mln do 6,2 mln w zaledwie dwa miesiące! To oznacza rosnące szanse na kontynuację serii telewizyjnej. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 21.04.2019

[anime] Tate no Yuusha 16: „Królowa filoliali”.

Już w najbliższą środę, 24 kwietnia o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 16. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „Królowa filoliali”. „Gdy okrutny pan ziemski, Idol, wypada z okna i wydaje się, że drużyna bohatera tarczy najgorsze ma już za sobą, na dziedzińcu zostaje odprawiony przerażający rytuał! Ogromna, krwiożercza bestia uwolniona z kamienia przyciska do muru Naofumiego i jego party, jednak wtedy staje przed nimi niespodziewana istota...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 17.04.2019

[anime] Tate no Yuusha 15: „Raphtalia”.

Już w najbliższą środę, 17 kwietnia o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 15. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „Raphtalia”. „Po tym, jak grupa Naofumiego w posiadłości okrutnego pana ziemskiego odbija księżniczkę Melty, Raphtalia udaje się do podziemi domostwa, gdzie będzie musiała zmierzyć się ze swoją przerażającą przeszłością... W tym samym czasie na dziedzińcu posesji odprawiany jest przerażający rytuał...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 10.04.2019

[anime] Tate no Yuusha 14: „Niezatarte wspomnienia”.

Już w najbliższą środę, 10 kwietnia o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 14. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „Niezatarte wspomnienia”. „Naofumi, który początkowo zamierzał zbiec z kraju do Siltvelt, za namową jednego z Cieni kieruje się na spotkanie z matką Melty - królową Melromarc. W drodze dochodzi jednak do incydentu, w wyniku którego Raphtalia przypomina sobie przerażającą przeszłość... Czym tak naprawdę jest Kościół Trzech Bohaterów i dlaczego tak bardzo chce zniszczyć Tarczę?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 03.04.2019

[anime] Nowa ilustracja przewodnia.

Pojawił się plakat zwiastujący nadchodzącą drugą część pierwszej serii, która wystartuje już 3 kwietnia, można go zobaczyć poniżej. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 29.03.2019

[anime] Tate no Yuusha 13: „Demon Tarczy”.

Już w najbliższą środę, 3 kwietnia o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 13. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „Demon Tarczy”. „Próbująca załagodzić spór ojca z bohaterem tarczy pierwsza w kolejce do sukcesji Melty zostaje zaatakowana przez własnego ochroniarza. I choć Naofumiemu udaje się w ostatniej chwili ją osłonić, kolejny spisek przeciw niemu zostaje z powodzeniem wprowadzony w życie! Czy bohater tarczy, któremu wszyscy wydają się rzucać kłody pod nogi, zdoła przetrwać i wrócić do domu?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 27.03.2019

[anime] Zwiastun drugiej części pierwszej serii!

Pojawił się krótki film zapowiadający drugą część pierwszej serii, której premiera zapowiedzana została na 3 kwietnia (seria będzie kontynuowana bez żadnej przerwy). W zwiastunie możemy usłyszeć fragment nowego openingu, „Faith” w wykonaniu MADKID. Zapraszam do oglądania i komentowania.

Dodano: 23.03.2019

[anime] Tate no Yuusha 12: „Kruczoczarny najeźdźca”.

Już w najbliższą środę, 27 marca o godzinie 22:00 (14:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 12. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „Kruczoczarny najeźdźca”. „Rozpoczyna się kolejna Fala Apokalipsy. Gdy połączone siły czterech bohaterów pokonują soul eatera i wydaje się, że kryzys został zażegnany, pojawia się tajemnicza, ciemnowłosa kobieta z wachlarzem, która oznajmia bohaterom, że jest ich naturalnym wrogiem. Czy bohater tarczy i jego dwie podwładne zdołają po raz kolejny oddalić w czasie nieuchronnie nadchodzącą katastrofę?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 20.03.2019

[anime] Tate no Yuusha 11: „Powrót Apokalipsy”.

Już w najbliższą środę, 20 marca o godzinie 22:00 (14:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 11. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „Powrót Apokalipsy”. „Bohater tarczy razem ze wzmocnionymi o nowy ekwipunek towarzyszkami, Raphtalią oraz Filo, a także nowo pozyskaną miniarmią żołnierzy pochodzących z Wioski Lutni, rusza stawić czoło kolejnej Fali Apokalipsy. Jednakże gdy wydaje się, że główny atak został odparty, przed trójką bohaterów staje tajemnicza kobieta...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 13.03.2019

[anime] Tate no Yuusha 10: „W samym środku zawirowań”.

Już w najbliższą środę, 13 marca o godzinie 22:00 (14:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 10. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „W samym środku zawirowań”. „Gdy Naofumi dowiaduje się, że niedawno poznana dziewczyna, Melty, jest następczynią tronu i członkinią rodziny królewskiej, bezlitośnie ją przegania. W tym samym czasie bohatera tarczy dopada żołnierz, który cały czas siedział mu na ogonie. Wraz ze zbliżającą się Falą, Święty Ptasiego Boga wzmacnia swoją drużynę oraz ulepsza ekwipunek, jednakże...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 06.03.2019

[anime] Od trzynastego odcinka nowe utwory przewodnie!

Choć aktualne opening oraz ending wydają się doskonale pasować do anime, począwszy od odcinka trzynastego zostaną zmienione na nowe utwory przewodnie. Jednak jest ogromna szansa, że nowe piosenki również znakomicie będą oddawać klimat anime i mogą być jeszcze lepsze od aktualnych, gdyż wykonają je dokładnie ci sami artyści, czyli MADKID oraz Chiai Fujikawa! Opening będzie nosił tytuł „FAITH”, natomiast ending zostanie zatytułowany „Atashi ga Tonari ni iru uchi ni”. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 28.02.2019

[anime] Tate no Yuusha 09: „Melty”.

Już w najbliższą środę, 6 marca o godzinie 22:00 (14:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 09. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „Melty”. „Po trudnej i wyczerpującej walce ze smokiem zombie Naofumi i jego urocza gromadka ruszają do dużego miasta, by kupić dla Raphtalii wodę święconą dobrej jakości. W drodze do kościoła natykają się na małą, niepozorną dziewczynkę kochającą filoliale. Wtedy jeszcze nie wiedzą, jak brzemienne w skutkach będzie to spotkanie...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 27.02.2019

[anime] Tate no Yuusha 08: „Tarcza Klątw”.

Już w najbliższą środę, 27 lutego o godzinie 22:00 (14:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 08. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „Tarcza Klątw”. „Naofumi, Raphtalia oraz Filo w oczekiwaniu na kolejną Falę Apokalipsy kontynuują swoją dobroczynną podróż - pomagając napotkanym mieszkańcom, gromadzą środki niezbędne na nowy sprzęt i ulepszenia. Aż w końcu docierają do wioski, gdzie panuje dziwna choroba. Okazuje się, że jej przyczyną są zwłoki pewnej bestii...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 20.02.2019

[anime] Tate no Yuusha 07: „Święty Ptasiego Boga”.

Już w najbliższą środę, 20 lutego o godzinie 22:00 (14:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 07. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „Święty Ptasiego Boga”. „Party Naofumiego dociera do wioski, którą zaatakowały demoniczne rośliny, zmuszając mieszkańców do ewakuacji. Bez herbicydów ani rusz! Jakiś czas później okazuje się, iż ową wioskę odwiedził wcześniej Motoyasu wraz ze swoim podnóżkiem lekkich obyczajów...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 13.02.2019

[anime] Tate no Yuusha 06: „Nowa towarzyszka”.

Już w najbliższą środę, 13 lutego o godzinie 22:00 (14:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 06. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „Nowa towarzyszka”. „Po tym, jak maleńkie pisklę filoliala w kilka dni przeobraża się w potężne ptaszysko pociągowe, Naofumi myśli, że nic go już na tym świecie nie zaskoczy. Nic bardziej mylnego! Gdy bohater tarczy budzi się pewnego ranka po nocy spędzonej pod gołym niebem, na jego kolanach, zamiast ogromnego zwierzęcia, śpi mała dziewczynka...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 06.02.2019

[anime] Tate no Yuusha 05: „Filo”.

Już w najbliższą środę, 6 lutego o godzinie 22:00 (14:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 05. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „Filo”. „By pokazać Naofumiemu swoje oddanie, Raphtalia prosi go, by z powrotem umieścił na niej pieczęć niewolnika. W tym celu udają się do znajomego handlarza, który proponuje im dodatkowo zakup jajka niespodzianki, z którego przy odrobinie szczęścia może wykluć się warty 20 złotych monet rycerski smok. Kilka dni później jajko zaczyna pękać, jednakże...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 30.01.2019

[anime] Tate no Yuusha 04: „Kołysanka o świcie”.

Już w najbliższą środę, 30 stycznia o godzinie 22:00 (14:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 04. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „Kołysanka o świcie”. „Naofumi razem ze swoją niewolnicą, Raphtalią, ratują Wioskę Lutni i w nagrodę udają się na ucztę do pałacu, gdzie jednak napotykają nieprzychylną im trójkę bohaterów, którzy zarzucają chłopakowi niewolenie i złe traktowanie rdzennych mieszkańców świata. By odzyskać swoją towarzyszkę, Bohater Tarczy będzie musiał stanąć do walki z Motoyasu. Czy tarcza pokona włócznię?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 23.01.2019

[anime] Tate no Yuusha 03: „Fala Apokalipsy”.

Już w najbliższą środę, 23 stycznia o godzinie 22:00 (14:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 03. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „Fala Apokalipsy”. „Naofumi włącza do swojej drużyny młodego półczowieka, Raphtalię, i razem rozpoczynają przygotowania do nadejścia kolejnej niszczycielskiej Fali Apokalipsy. Jednak czy skazani na ostracyzm i prześladowania samiczka półszopa i jej pan zdołają odpowiednio się przygotować? Ja jestem tarczą, a moi towarzysze mieczem!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 16.01.2019

[anime] Pierwsza seria zamknie się w dwóch sezonach.

Potwierdziły się informacje, że pierwsza seria anime Tate no Yuusha no Nariagari zamknie się w dwóch sezonach, czyli będzie trwała 25 odcinków. Oczywiście dostępny materiał źródłowy wystarczyłby obecnie na kilka sezonów, dlatego należy się spodziewać, że w przypadku sukcesu anime po roku czy dwóch zostanie ono wznowione. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 11.01.2019

[anime] Tate no Yuusha 02: „Niewolnica”.

Już w środę 16 stycznia o godzinie 22:00 (14:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 02. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „Niewolnica”. „Okradziony, zdradzony, znienawidzony... Choć Naofumi liczył na lepszy start w nowej rzeczywistości, zderzył się ze znaną sobie ścianą nijakości. Czy uda mu się wyjść z błędnego kręgu niemocy? Czy pomoże mu w tym podejrzany handlarz niewolników? I, w końcu, jaką rolę na jego drodze na szczyt odegrają półludzie i inne prześladowane istoty?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 09.01.2019

[anime] Przedpremierowy pokaz pierwszego odcinka.

Choć oficjalna premiera serii dopiero 9 stycznia, przedwczoraj wyemitowano przedpremierową wersję pierwszego odcinka (bez openingu i endingu). Mimo że miałem już na ten tydzień inne plany, postaram się ją dla Was na dniach przetłumaczyć.

Dodano: 01.01.2019

[anime] Tate no Yuusha 01: „Bohater tarczy”.

Już w najbliższą środę, 9 stycznia o godzinie 22:00 (14:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 01. odcinek anime Tate no Yuusha no Nariagari zatytułowany „Bohater tarczy”. „Naofumi Iwatani, zupełnie bezbarwny otaku, spędzający całe dnie na graniu i czytaniu mangi, nagle zostaje przyzwany do wszechświata równoległego, gdzie odkrywa, że jest jednym z czterech bohaterów wyposażonych w legendarną broń, którzy mają za zadanie ocalić świat przed przepowiedzianą mu destrukcją. I wszystko byłoby pięknie i wspaniale, gdyby nie jeden mały szczegół - chłopak zostaje bohaterem tarczy, czyli najsłabszym z całej czwórki, którym wszyscy wydają się pogardzać i rzucać mu kłody pod nogi. Wkrótce Naofumi zostaje zupełnie sam, zdradzony i bez środków do życia. Nie mając nikogo, do kogo mógłby się zwrócić, może liczyć tylko na swoją tarczę. Tak oto rozpoczyna się historia nijakiego otaku, powolny marsz od zera do legendarnego bohatera!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 01.01.2019

[anime] Anime Tate no Yuusha no Nariagari.

Tate no Yuusha no Nariagari to anime z gatunku isekai studia Kinema Citrus oparte na powieści light novel autorstwa Aneko Yusagi. Naofumi Iwatani, zupełnie bezbarwny otaku, spędzający całe dnie na graniu i czytaniu mangi, nagle zostaje przyzwany do wszechświata równoległego, gdzie odkrywa, że jest jednym z czterech bohaterów wyposażonych w legendarną broń, którzy mają za zadanie ocalić świat przed przepowiedzianą mu destrukcją. I wszystko byłoby pięknie i wspaniale, gdyby nie jeden mały szczegół - chłopak zostaje bohaterem tarczy, czyli najsłabszym z całej czwórki, którym wszyscy wydają się pogardzać i rzucać mu kłody pod nogi. Wkrótce Naofumi zostaje zupełnie sam, zdradzony i bez środków do życia. Nie mając nikogo, do kogo mógłby się zwrócić, może liczyć tylko na swoją tarczę. Tak oto rozpoczyna się historia nijakiego otaku, powolny marsz od zera do legendarnego bohatera!Pierwsza seria zaplanowana została na dwa sezony, czyli będzie trwać około pół roku (24-25 odcinków). Epizody będą ukazywać się w Japonii w środy o godzinie antenowej 22:00 (14:00 czasu polskiego). Tłumaczenie przygotuje dla Was Oozora z naszej grupy promującej kulturę Dalekiego Wschodu, Twoja Mała Japonia. Polskiej wersji należy się spodziewać w nocy ze środy na czwartek (pierwszy odcinek może ukazać się nieco później, gdyż będzie dłuższy od standardowego).

Dodano: 01.01.2019
↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: pierwsza seria, druga seria, trzecia seria, openingi, endingi.
Podobne anime (isekai): Accel World, Arifureta, Danmachi, Full Dive, Genjitsu Shugi Yuusha, Goblin Slayer, Hachinan, Infinite Dendrogram, Kenja no Mago, Kimisen, Log Horizon, Made in Abyss, Mushoku Tensei, No game no life, Overlord, Re:Zero kara Hajimeru Isekai, Sentouin, Hakenshimasu!, Shinchou Yuusha, Solo Leveling, Sword Art Online, Tate no Yuusha no Nariagari, Tensei Shitara Slime Datta Ken.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail podany w dziale Kontakt.